SEYRÜSEFER GERİ GARDI

Bu bayram otomobille gelenler çoğunlukta idi. Tur otobüsü ile otomobil kıyaslamasında sayısal, niteliksel özelliklerin yanı sıra sorunlar ve çözümler bakımından doğruyu saptayabilmek kolay değil…

Otomobillerin trafiği yoğunlaştırdığı, park sorunu oluşturduğu anlaşılabiliyor. Bütün sorun bizde… Duruma göre çözüm üretmemek ve eşgüdümsüzlük.

Şehirde canını dişine takan birden fazla polis memuru Kazdağlıoğlu Meydanı’nda diğer kurumlardan gerekli desteği alamıyor. Birimler var ama uzakta işlevsiz, mobil değil… Taşıttan inmeyen konuk trafiği düzenleyen polisten bilgi istiyor. Yanında bilgi verecek bir turizm elemanı olsa anında çözüm bulunabilecek… Zabıta da meydanda bulunsa eşgüdüm sağlanacak ve sokak içi trafiği daha bilinçli yönlendirecek.

Kazdağlıoğlu Meydanı’na girişte buradan otoparka, Eski Hükümet Konağı’na giden yolun kademesi giriş ve çıkışta tıkanmaya neden oluyor. Acele bu kademe bay pas edilmelidir. Kuyruğun ucunu başını bulmak mümkün değil. Anında ortalık geri garıyor.

Bu işe bir çözüm bulmalıyız. Örneğin Gümüş Köprübaşı, Beybağı ve Hıdırlık başında polis, zabıta, beyaz masa birlikteliği kurulmalı; Kazdağlıoğlu Meydanı’nda ki yoğunlaşma dengelenmelidir. Her şeye karşın görevini canla başla yapanlara içten teşekkürler.

Aytekin Kuş

2011