‘MİRAS ŞEHİR’DE MİRAS OYUNLARI

Safranbolu Belediyesi, çocukları sanal oyunlar yerine fiziksel gelişimlerini destekleyici aktivitelere yönlendirmek amacıyla ‘Miras Şehir’de Miras Oyunları Atölyesi’ etkinliği düzenliyor.

Etkinliklerde 6-8 yaş aralığındaki çocukları kapsayacak olan etkinliklerde, geleneksel sokak oyunlarından ‘Yakan top’, ‘Sek sek’ ve ‘Mendil kapmaca’, ‘Yağ satarım bal satarım’, ‘Körebe’ oyunlarına kadar birçok oyun ile sosyalleşmeleri sağlanacak.

10 Haziran Cumartesi günü saat 12.00’de Leyla Dizdar Kültür Merkezi’ndeki etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Günümüz dijital dünyasının bize, dolayısı ile çocuklarımıza unutturduğu geleneksel oyunlarımız gerçekleştireceğimiz etkinlikle yeniden hatırlatmayı hedeflediklerini” söyledi.

“Gelecek kuşakların yanındayız”

Safranbolu Belediyesi olarak her daim gelecek kuşakların yanında olduklarını kaydeden Başkan Köse, ‘Miras Şehir’de Miras Oyunları Atölyesi’ etkinliğimizi Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’miz kapsamında gerçekleştireceğiz. Aileleri ve çocuklarımızı 10 Haziran’da Kültür Merkezi’mize bekliyoruz” dedi.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ 10.06.2023