ANINDA GÖRÜNTÜ

Her hafta başında uğramayı sürdürdüğüm TTOK Havuzlu Asmazlar Konağı’nda çay içerken çok sevdiğim bir dostum ‘Abi, Beybağı Sokağı’nda ot temizliği var. Yoksa yazıların danışıklı döğüş mü?’ dedi. Bizim gazetenin okunurluk yüzdesi yüksektir. Riyaset duyarlılık göstermiştir şeklinde açıklamada bulundum. Gerçekten Beybağı Sokağı’nda temizlik yapılıyor. Sanal Bukalemun bunalımdan kurtulmuş… Herkese teşekkürler. Anında görüntü deyimi ‘cuk’ oturdu.

Etfayeci Hakkı kardeşimde Hıdırlık Tepesi’ndeki çam fidanlarını sulattırıverirse büyük bir korunun oluşumuna katkıda bulunmuş olur. Bu arada kendisi moral iznine çıkmış olabilir. Çünkü Fenerbahçesi Timsahların şampiyon olması nedeniyle yine bunalımda. ‘Bulanmayınca durlanmaz’,  ‘Batsın Bu Dünya.’ Trabzonsporsuz bir lig istiyoruz.

Bizim gazetenin en belirgin özelliği düşünce özgürlüğüne ve görüşlere açık olmasıdır. Demirciler Çarşısı’ndaki Arnavut kaldırımı çalışmasını destekleyen görüşüme; gazetenin sınırlı karşı genellemesi ‘Turizm Sezonunda Yol Çalışmaları’ haberi bu bağlamda güzel bir örnektir. Çözüm çalışmasının iki vardiya oluşumu ile kısa sürede bitirilmesidir. ‘Fikirlerin çatışmasından gerçekler doğar’ özdeyişi bunun kanıtıdır.

İlçemizde bu hafta yoğun etkinlikler var. Hafta içi ve sonu turizm hareketleniyor. Aynı karakterde şehirler nedeniyle rakiplerimiz çeşitlenerek çoğalıyor. Ancak ‘Başka Safranbolu yok.’ Bunun ayırdında olmamız en büyük gücümüz ve varlık nedenimizdir.

Aytekin Kuş

2013