GÜZEL VE ÖZEL İKİ İNSANIMIZ

İlçe Kaymakamlığı’mızın himayelerinde Tarım Müdürlüğü’müzce Salı günü düzenlenen ‘Geleneksel Bağ Bozumu Şenliği’ni; hem kendi dalında hem de diğer düzenlenen etkinlikler bağlamında en iyisi olarak değerlendirmem abartı sayılmamalıdır.

Nitekim yer seçimi, seçici kurul oluşumu, programın akışı, yerel halk oyunları gösterisi, programın kusursuz sunumu, ikramlar, canlı performanslar ve geniş halk katılımı için söylenebilecek sözcük sadece dört dörtlükle tanımlanamaz. Bu şenlikte bir el ve bir yüz beni çok etkiledi…

Özellikle üzüm yetiştiricilerinin fotoğraflarının yer aldığı sergiyi ve destekleyici objeleri çok beğendim. Burada estetik anlayışını yansıtan çok özel bir hanımefendi eli olduğunu sezinledim. Yediveren gülü gibi birbirinden özel görüntüler… Üzümümüze sahip çıkan yüzler, bedenler, tenler… Öpülesi mübarek eller…

Bu topraklarda seksen yedi yıllık ömrünü asmalarla iç içe geçirmiş Cafer Amca yine gönüllerimizin birincisi idi. Emek ve üretmek en yüce değer sözünün canlı tanığıydı Cafer Amca’mız.

Bu şenliği güzelleştiren ve belleklerimizde silinmez izler oluşturan Nihal Hanım ile Cafer Amca’yı yürekten kutluyorum. İyi ki varsınız.

Aytekin Kuş

2011