Safranbolu’da Restorasyonlar Devam Edecek

Safranbolu’da Restorasyonlar Devam Edecek

3-3

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy restorasyon çalışmaları hakkında bilgiler vererek Cumhuriyet Caddesi’ndeki çalışmanın aynısının Eski Çarşı’da da uygulanacağını söyledi.

Cumhuriyet Caddesi cephe sağlıklaştırma projesi çalışmasını, Çarşı’ya bağlantısı olan bütün caddelere uygulamayı yapmayı hedeflediğini belirten Başkan Aksoy, çalışmaların Çarşı’da İzzet Paşa Camii ile Köprülü Camii arasındaki güzergâhta ve Kazdağlıoğlu Meydanı’na kadar bütün binaların tamamının, cephe sağlıklaştırma projelerinin belediye çalışanlarınca hazırladığını ve o bölgenin tamamının restore edileceğini söyledi.

‘Cumhuriyet Caddesi’ni yaptığımız çalışmaların sonucunda adeta yeniden Safranbolu’ya kazandıracağız’ diyen Başkan Aksoy, “burada daha kültürel daha turistlik yerler olacak. Caddemiz aydınlatmasıyla, oturma – kalkma yerleriyle, sosyal yaşam merkezleriyle daha güzel bir cadde haline gelecek. Safranbolu’yu daha modern bir konuma getiriyoruz” dedi.

Başkan Aksoy restorasyon çalışmaları hakkında bir diğer konu olan seyir alanları hakkında ise şu bilgileri verdi; “2011 yılında Çarşı’da ön görünümün bakı alanı olan Hıdırlık Tepesi’nden bakıldığında Hükümet Konağı, Hükümet Konağı’ndan bakıldığında Hıdırlık Tepesi, Hasandede Türbesi’ne bakıldığında göze çarpan tüm alanlar hızlı bir şekilde restore edilecek. Burayı açık hava müzesi haline getirip, tertemiz çiçek gibi olan bir konumda restore edeceğiz, her şeyi hazırladık, Başbakanlıktan gelecek kaynağı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir