Safranbolu Misafirlerini Çiçeklerle Karşılayacak

Safranbolu Misafirlerini Çiçeklerle Karşılayacak

5

Safranbolu Belediyesi, ilçe girişlerinin görsel açıdan güzel bir görünüm kazanması amacıyla yürüttüğü çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda Karabük’ten Safranbolu’ya giriş mevkii olan Kireç Kuyusu Bölgesi’nde geçtiğimiz günlerde başlanılan çevre düzenlemelerinin ardından yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarına başlanıldı. Safranbolu Belediyesi Park Bahçeler birimi yetkililerince edinilen bilgiye göre çalışmalarda ilk olarak toprak düzenlemelerine yer verilip, farklı türde çiçek dikim çalışmalarına başlanıldı. Yeşillendirme çalışmalarında zengin çiçek türleri arasında sayılan; mavi selvi, şimşir, mahunya, taflan ve yaylıca bitkileri yer alıyor. Safranbolu Belediyesi’nin yürüttüğü çevre düzenlemelerinin tamamlanmasıyla ilçe girişlerindeki görsel farklılıkların kendisini göstermesi bekleniyor. Çiçek dikimlerinin tamamlanmasıyla ortaya çıkan tabloda adeta Dünya Miras Kenti Safranbolu kendisini ziyarete gelen misafirlerini çiçeklerle karşılayacak.
Ekiplerin yeşillendirme çalışmalarının ardından ışıklandırma çalışmalarının başlayacağı bildirildi. Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un çevreye duyarlılığı herkes tarafından bilinirken yürüttüğü bu tür görsel çalışmalar ise halkın takdirini kazanıyor. Başkan Aksoy’un yeşillendirme ve çevre düzenlemeleri konusunda yürüttüğü çalışmalar arasında gösterebileceğimiz 10 bin adet lale dikimi, Kıranköy orta refüj düzenlemesi, ilçe girişlerine binlerce ağacın dikilmesi faaliyetlerin birkaç tanesini oluşturuyor.
Park Bahçeler biriminin yürüttüğü bir diğer çalışma ise ağaç budama faaliyetleri. Ekipler Safranbolu’nun belediye sorumluluğunda olan bütün alanlardaki ağaçların budama işlemlerini tamamlamış durumdalar. Budama çalışmalarının ardından ağaçların mevsimsel ilaçlamaları ve kontrolleri gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir